Zamek Książąt Pomorskich Muzeum w Darłowie
tel./fax. +48 94 314 23 51
biuro@zamekdarlowo.pl
Godziny otwarcia muzeum:
1 V - 31 VIII
czynne codziennie
w godz. 10 - 18
kasa czynna do godz. 17
1 IX - 30 IX
czynne codziennie
w godz. 10 - 16
kasa czynna do godz. 15
1 I - 30 IV oraz 1 X - 31 XII
środa - niedziela
w godz. 10 - 16
kasa do godz. 15
Aktualności
Promocja książki "Historii i Kultury Ziemi Sławieńskiej – miasto Darłowo"
15 października 2019
Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie
i
Fundacja „Dziedzictwo” w Sławnie
zapraszają na promocję XIII tomu
Historii i Kultury Ziemi Sławieńskiej – miasto Darłowo
(publikacja zawiera teksty z ubiegłorocznej konferencji naukowej poświęconej miastu Darłowo)
Promocja odbędzie się 23 października w kaplicy zamkowej Muzeum w Darłowie o godzinie 16.00.
Wstęp bezpłatny.
Kultura 60+
20 września 2019
W ramach akcji „60+ Kultura” – będącej pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – zapraszamy seniorów do bezpłatnego zwiedzania ekspozycji stałych w darłowskim Muzeum w dniach 28 – 29 września (sobota – niedziela) br.
Dla gości dodatkowo udostępnione zostaną nowe ekspozycje w tym: wystawa poświęcona Erykowi Pomorskiemu, „Broń i akcesoria myśliwskie” oraz „Jesteśmy nad morzem. Moda i obyczaje plażowe”.
Zwiedzanie uatrakcyjnią w sobotę sygnały myśliwskie wykonywane przez członków Reprezentacyjnego Zespołu Sygnałów Myśliwskich z Warcina a w niedzielę występy uczniów szkoły muzycznej ze Sławna.
Europejskie Dni Dziedzictwa 2019 na zamku w Darłowie
20 września 2019
Za nami obchody Europejskich/Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa 2019 w Darłowie. Tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa przyświeca hasło „Polski splot” a regionalne obchody organizowane są pod szyldem „W drodze”. 14 września w Muzeum zamkowym odbyło się spotkanie pokoleń pod hasłem „Na końcu tej drogi w Polskę się spleciemy”.
Na program tego wydarzenia złożyły się prezentacje i wystąpienia poświęcone m.in. drodze rodzin wołyńskich na ziemię sławieńską (opowieść Danuty Siwiec ze Sławna), gromadzeniu i badaniu archiwaliów i relacji z czasów powojennych w gminie Sławno (Karolina Kądziołka ze Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Żukowo, Łętowo, Brzeście "Mała Ojczyzna"), integrowaniu pierwszych powojennych osadników Górska, Marszewa i Złakowa w gminie Postomino (Agnieszka Stożek – Kowalska – jedna z inicjatorek przedsięwzięcia) oraz świętowaniu jubileuszu osadnictwa w Przystawach (gm. Malechowo).
W symboliczny sposób uczciliśmy 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej przedstawiając dramatyczny list Feliksa Rosenkiewicza do rodziny z datą 14 września 1939 roku. Przyjrzeliśmy się również rozpoznawalnym mieszkańcom Derłowa oraz odkrywaliśmy koloryt pracy Amelii i Jadwigi Łączyńskich w darłowskim Muzeum w pierwszych latach powojennych.
Spotkaniu towarzyszyła duża dawka emocji, nie obyło się bez wzruszeń a nawet łez. O wyjątkową oprawę muzyczną zadbali wokaliści ze Szkoły Podstawowej w Kopnicy (pod opieką Anidy Krawieckiej) oraz zespół „13 i Przyjaciele” ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie (pod kierunkiem Artura Hamerlinga).
Na koniec zaprezentowano okazjonalną gazetkę wydaną na okoliczność lokalnych obchodów EDD/ZDD 2019.
nowsze wpisy 44 45 46 47 48 49 50 starsze wpisy